Sroka Rally Team

W tym roku zostaliśmy głównym sponsorem zespołu rajdowego. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Sroka_Rally_Wedkarskie_Zulawy_-Rally_Zem

Od lewej: Patryk Kielar, Adam Sroka

Sroka_Rally_Wedkarskie_Zulawy_-Rally_Zem

 Rally Žemaitija 2021, Litwa

Sroka_Rally_Wedkarskie_Zulawy_-Rally_Zem
Sroka_Rally_Wedkarskie_Zulawy.jpg

Adam Sroka

Kierowca Rajdowy, Pilot, Trener sportu samochodowego

Motoryzacją zacząłem interesować się od dzieciństwa, na początku interesował mnie off road jednak szybko odkryłem, że bardziej od taplania w błocie podoba mi się szybka jazda.

Pasją motor sportową zaraził mnie mój kolega Michał Gadomski z którym chodziłem do jednej klasy w liceum. Michał ścigał się w różnych seriach wyścigowych a ja często jeździłem na zawody w roli kibica. W wieku 20 lat kupiłem swoje pierwsze sportowe auto Subaru Imprezę Wrx i odbyłem nią kilka treningów gdzie zauważyłem, że bez większych problemów dorównuje bardziej doświadczonym zawodnikom w mocniejszych autach. Podjąłem decyzję o sprzedaży Subaru i zakupie 2 aut: jednego taniego "daily" i drugiego do startów w amatorskich "KJS" i "Rally Sprintach" w 2016 i 2017 roku wielokrotnie stawałem na podium i zwyciężałem w miejscowych zawodach, Po licznych sukcesach na amatorskim podwórku przyszedł czas na debiut w rajdach okręgowych. Mój Citroen Saxo został przebudowany i wystartowałem w 3 rajdach okręgowych pod koniec 2017 roku. Niestety liczne awarie oraz problemy techniczne nie pozwoliły na ukończenie ani jednych zawodów.

Rok 2018 to przerwa od startów i próba wyleczenia się z jakże przyjemnego motorsportowego nałogu. Odwyk przyniósł zamierzone skutki dlatego już na początku 2019 roku pojawiłem się spowrotem na rajdowych trasach w Hondzie Civic. W 2019 roku startowałem w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Ślaska gdzie wywalczyłem tytuł II Vice mistrza w klasyfikacji generalnej. Wygrałem największą liczbę rajdów niestety awaria na koniec sezonu pozbawiła mnie tytułu mistrza. Rok 2020 to kontynuacja startów Hondą Civic i debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i 2 wygrane rajdy w klasie oraz zwycięstwo w klasie Open 2WD- na koniec sezonu. W 2021 kontynuuje starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w profesjonalnym zespole oraz aucie